"Bezpieczna ferma"

Na świecie trwa poszukiwanie rozwiązań, chroniących klimat i środowisko naturalne. W Europie powstaje Fit for 55, a w ślad za nim Zielony Ład. Dostosowanie ferm drobiu i gospodarstw rolnych do wymogów unijnych planów już jest poważnym wyzwaniem dla producentów.


Bezpieczna Ferma powstała, by pomóc odpowiedzialnym producentom rolnym w modernizacji ferm w kierunku zrównoważonego rozwoju, ograniczania śladu węglowego (carbon print), filozofii gospodarki obiegu zamkniętego (zero waste), ochrony wód i oszczędzania wody.


Gołym okiem widać, że organizacje prozwierzęce coraz skuteczniej wpływają na ustawodawców, zmierzając do ograniczenia produkcji zwierzęcej. Z drugiej strony stoi rozbite i rozdrobnione środowisko producentów drobiu i jaj, którzy poprzez intensyfikację próbują ratować pogarszającą się opłacalność produkcji.


Bezpieczna Ferma to szansa na znalezienie wyjścia z tego klinczu i wprowadzenie kompromisowego rozwiązania: podniesienie standardów produkcji przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej intensywnej produkcji.

Bezpieczna przyszłość

Kluczowym słowem jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W procesie chowu kurcząt są one bezpieczne, ferma drobiu jest bezpieczna dla klimatu i środowiska. I ostatecznie mięso, które trafia na stół konsumenta również jest bezpieczne. Czy konsument może być tego pewien? Odpowiedź brzmi tak, ponieważ Bezpieczna Ferma to program, w przyszłości system jakości przeznaczony wyłącznie dla odpowiedzialnych producentów rolnych. To fundament programu, który opiera się na trzech filarach: szacunku dla zwierząt, dbałości o klimat, ochronie środowiska naturalnego

 

 

Te dziedziny tworzą wartością dodaną, która dominuje w przekazie skierowanym do konsumenta. Kupując produkty z certyfikatem Bezpieczna Ferma otrzymuje gwarancję, że zachowano wysokie standardy etyczne i dobrostanowe, że gospodarstwo rolne ograniczyło emisję gazów cieplarnianych, że produkty pochodzą z fermy drobiu, która nie szkodzi środowisku naturalnemu. W efekcie konsument otrzymuje etyczną żywność przyjazną dla klimatu.

Lepsza pozycja konkurencyjna

Bezpieczna Ferma wyprzedza nadchodzące zmiany w kontekście Fit for 55. Konsekwencją wdrażania programu jest obniżenie śladu węglowego mięsa drobiowego, który liczony jest w całym łańcuchu dostaw. Odbiorcy (ubojnie, sieci dystrybucji) kalkulujący ślad węglowy w zakresie trzecim emisji, czyli innych pośrednich emisjach powstałych w łańcuchu wartości, otrzymują produkt, który w mniejszym stopniu obciąża skumulowany ślad węglowy. Stosowanie programu Bezpieczna Ferma w sposób oczywisty poprawia pozycję konkurencyjną producentów drobiu i jaj.

Ulotka Program Bf

Wypełnij ANKIETĘ on line lub pobierz PDF, wypełnij i odeślij skan na adres: kontakt@bezpiecznaferma.

Wypełnij Deklarację Przystąpienia Do Programu Bf on-line lub pobierz PDF, wypełnij i odeślij skan na adres: kontakt@bezpiecznaferma.pl

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.