Bfeventyproducenci rolniprojekt Bf

Prezentujemy projekt hodowcom drobiu z Pomorza

Z inicjatywy Daniela Olszewskiego i Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj i przy nieocenionej pomocy ubojni Mielewczyk, Gosz i Rzeźnia Konkol możliwe było zorganizowanie pierwszego spotkania od ponad dwóch lat pandemii. Do przepięknego zakątku Kaszub, hotelu Wichrowe Wzgórze w Chmielnie przybyło ponad stu hodowców z całego regionu. Zapowiedź prezentacji nowego programu Pomorskiego Zrzeszenia i ubojni wzbudziło ogromne zainteresowanie nie tylko hodowców, ale i mediów. Reporterzy z Kuriera Kaszubskiego i Radia Gdańsk na bieżąco dokumentowali wydarzenie i przeprowadzali wywiady z uczestnikami. 

O randze spotkania świadczyła obecność przedstawicieli najważniejszych instytucji i urzędów, którym zależy zarówno na bezpiecznej przyszłości branży drobiarskiej, jak i transformacji rolnictwa w kierunku ochrony klimatu i środowiska. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego reprezentował wicemarszałek Józef Sarnowski, który wygłosił wykład na temat konieczności ograniczania śladu węglowego w rolnictwie. Deklarację pomocy wszystkim hodowcom drobiu złożył wicestarosta Powiatu Kartuskiego pan Piotr Fikus. Na spotkaniu był również obecny dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarskiej pan Dariusz Goszczyński, który opowiedział o swoich bieżących działaniach na szczeblu Unii Europejskiej. 

Daniel Olszewski zaprezentował projekt transformacji hodowli drobiu „Bezpieczna Ferma w trosce o zwierzęta, klimat i środowisko”. W ostatnich miesiącach trwały konsultacje z panią Joanną Grzymkowską (ubojnia Mielewczyk), Damianem Goszem (ubojnia Gosz) i Mariką Plichta (Rzeźnia Konkol) w zakresie podjęcia współpracy i połączenia sił, co w efekcie doprowadziło do zaangażowania właścicieli ubojni w organizację spotkania. Prezentacja pokazała bieżącą sytuację branży w szerszym kontekście, zwłaszcza działalności pseudo aktywistów, demolujących hodowlę drobiu. Najważniejszym przesłaniem Bezpiecznej fermy była jednak konieczność podjęcia wysiłku na rzecz wypracowania przyszłej silnej pozycji konkurencyjnej hodowców i ubojni w łańcuchu dostaw. Ta propozycja Pomorskiego Zrzeszenia została bardzo dobrze przyjęta przez hodowców, o czym świadczyły nowe deklaracje członkowskie złożone przez kilkudziesięciu hodowców.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego reprezentowała Pani Regina Kleina, która zaprosiła hodowców na konferencję drobiarską organizowaną przez PODR.

Spotkanie było ważnym krokiem w integracji branży drobiarskiej na Pomorzu. Pomorskie Zrzeszenie planuje dalsze działania i powołanie wspólnie z ubojniami zespołu roboczego, który opracuje zasady współpracy pod szyldem Bezpiecznej Fermy. 

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.