aktualności

ARiMR: 95 proc. rolników otrzymało pieniądze

Wypłaty dopłat na finiszu. 95 proc. rolników otrzymało pieniądze

Końcówka wypłat dla rolników

Według komunikatu ARiMR, do 13 czerwca 2024 r. dopłaty bezpośrednie za 2023 r. trafiły na konta 1,178 mln rolników. Dotychczas przekazano 8,77 mld zł, z czego 6,05 mld zł to środki na ekoschematy powierzchniowe i dobrostan zwierząt. Łącznie z zaliczkami wypłacono 17,97 mld zł.

W 2023 roku o dopłaty bezpośrednie ubiegało się ok. 1,24 mln rolników. Zaliczki wypłacano od 16 października do 30 listopada, przekazując prawie 9,2 mld zł. Od 1 grudnia wypłacano płatności końcowe, które do 13 czerwca 2024 roku wyniosły 8,77 mld zł.

Termin wydania decyzji w sprawie dopłat za 2023 rok to 31 maja 2024 roku. Rolnicy, którzy nie otrzymali decyzji, zostaną poinformowani o nowym terminie. Wypłaty powinny zakończyć się do 30 czerwca 2024 roku. Rolnicy powinni sprawdzić poprawność numerów kont bankowych, aby uniknąć problemów z przekazaniem pieniędzy.

Końcowa suma wypłat powinna zakończyć się do 30 czerwca 2024 roku. Ważne jest, aby rolnicy upewnili się, że ich dane bankowe w systemie ARiMR są aktualne, aby uniknąć opóźnień w przekazaniu środków.

________________________
Czy podobał Ci się artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego cotygodniowego newslettera. Prześlemy Ci w nim najważniejsze informacje z branży drobiarskiej, w tym ceny skupu.

Jeżeli jesteś dostawcą rozwiązań z dziedziny drobiarstwa, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami.

Zachęcamy również do zgłoszenia swojej fermy do bezpłatnego programu Bezpieczna Ferma. Uczestnictwo w programie otwiera dostęp do licznych korzyści finansowych, takich jak niższe ceny energii, tańsze surowce, dostęp do porad prawnych, a także możliwość uzyskania wyższych cen żywca. Zgłoś się tutaj.

Zdjęcia i ilustracje na licencji FREEPIK.COM oraz źródeł autora artykułu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.