projekt Bf

Bezpieczna Ferma – nowa inicjatywa wsparcia ferm drobiu

W dniu 17 maja 2018 roku odbyło się spotkanie Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj w poszerzonym składzie z Danielem Olszewskim, pomysłodawcą programu wsparcia ferm drobiu „Bezpieczna Ferma”. Podstawowym celem tej inicjatywy jest wsparcie zmiany profilu hodowli drobiu i produkcji jaj na proekologiczną.

Inspiracją do stworzenia tego programu są przyszłe zaostrzenia przepisów prawa skutkujące problemami dla hodowców drobiu i producentów jaj. W świetle przygotowywanych obecnie przepisów prawa, które zostaną zawarte w „ustawie antyodorowej”, ochronie środowiska i przepisów o rolnictwie ekologicznym można stwierdzić, iż znaczna część ferm drobiu może niebawem zmagać się z problematyką ograniczenia uciążliwości związanych z generowaniem substancji złowonnych oraz przedostaniem się do gruntu ścieków ze związkami azotu z wytwarzanych na fermie odchodów zwierzęcych. Na celowniku ustawodawcy są fermy produkcyjne.

ODR 00005

Program stanowi regionalną alternatywę dla istniejących, konwencjonalnych ferm, które nie są w stanie spełnić warunków otrzymania certyfikatu ekologicznego. W efekcie jego stosowania konsument otrzyma pewność, że produkcja odbywa się w warunkach gwarantujących bezpieczeństwo jego zdrowia.

Na spotkaniu Zarząd Zrzeszenia przegłosował chęć przystąpienia do programu Bezpieczna Ferma jako operator. Ustalono wstępny harmonogram wspólnych działań.

Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja, w której pomysłodawca przedstawił szereg realnych korzyści wynikających z przystąpienia do programu. Możliwość grupowego zakupu ekologicznych produktów i usług w niższych cenach oraz łatwiejszy dostęp do dofinansowania to tylko niektóre z nich.

Pokaż więcej

Daniel Olszewski

Pomysłodawca i autor projektu pod tą samą nazwą. Zajmuje się jego promocją i strategią rozwoju projektu. Prywatnie pisarz powieści przygodowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.