projekt Bf

Kolejne spotkanie on-line z konsumentami

W dniu 19.07.2021 roku o godzinie 11:00 rozpoczęło się prawie dwugodzinne spotkanie z przyszłymi konsumentami drobiu, który będzie pochodził z Bezpiecznej Fermy. W trakcie spotkania prowadzono anonimową ankietę wśród potencjalnych konsumentów. Ankietę prowadzono w formie online. Wszystkie wyniki zebrane zostały w formularzu na platformie Google, a dane zostaną poddane szczegółowej analizie pod koniec projektu. 

Rozmowy miały za zadanie dostarczenie argumentów do rozmów z przetwórcami (ubojniami) i pokazanie, że na rynku istnieje zapotrzebowanie na mięso o podniesionej jakości i wartości dodanej, jaką jest dbałość o klimat i środowisko.

W spotkaniu brało udział kilkudziesięciu uczestników. Zdecydowana większość z nich kupuje mięso w supermarkecie i lokalnych sklepach, przynajmniej raz w tygodniu.

Po prezentacji założeń projektu prowadzono dyskusję, by określić skalę zapotrzebowania na mięso drobiowe pochodzące z ferm o podwyższonych warunkach dobrostanu oraz ograniczających wpływ na środowisko.

Większość zadeklarowało, że ma dla nich ogromne znaczenie traktowanie zwierząt podczas hodowli, co oznacza wysoką świadomość i wrażliwość konsumentów. Co ciekawe, przy podejmowaniu decyzji zakupowych równie duże znaczenie ma troska hodowcy o klimat i ochronę środowiska, większe nawet nić cena. 

Wnioski ze spotkania dają nadzieję na przekonanie wszystkich ogniw łańcucha dostaw od hodowców poprzez ubojnie do dystrybutorów do uczestnictwa w systemie jakości Bezpieczna Ferma.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu.

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.