Bfproducenci rolniprogram Bfprojekt Bf

Kujawsko-Pomorscy drobiarze poznają Bezpieczną Fermę

Trzynastego września w malowniczej dolinie Drwęcy odbyło się najważniejsze od początku pandemii spotkanie drobiarzy z województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do hotelu Ambasada przybyło kilkudziesięciu hodowców drobiu zrzeszonych w Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniu Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania projektu Bezpieczna Ferma.

Daniel Olszewski przedstawił koncepcję integracji hodowców w oparciu o program Bezpieczna Ferma. Jako przykład posłużył projekt realizowany przez Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie pod tą samą nazwą (szczegóły na stronie www.bezpiecznaferma.pl), w którym obniżono współczynnik konwersji paszy nawet o 18%, a wzrost masy brojlera wzrósł o 240 g. Te pozytywne wyniki wpływają na obniżenie śladu węglowego, który w kontekście Zielonego Ładu ułatwi hodowcom drobiu osiągnięcie zdecydowanie lepszej pozycji konkurencyjnej.

Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie należy do Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj od samego początku jej istnienia. Nikogo to nie dziwi, bo to za sprawą Prezesa Zrzeszenia Romana Wiśniewskiego wypłynęła inicjatywa powołania do życia organizacji, broniącej interesu hodowców na poziomie krajowym. Tą realną siłę, która wpływa na legislację i administrację państwową reprezentował przewodniczący Federacji pan Paweł Podstawka oraz wiceprzewodniczący Przemysław Rybka. Poparcie programu Bezpieczna Ferma przez Pawła Podstawkę wywołało żywe zainteresowanie hodowców. 

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.