aktualnościchorobyŚwiatzwierzęta

Pierwsze ogniska grypy ptaków w USA

"Potwierdzono obecność wirusa H5N1 na fermie indyków w Indianie"

W czterech hodowlach drobiu zanotowano niepokojący wzrost śmiertelności i spadek konsumpcji wody. W jednej z nich, zamieszkiwanej przez 19-tygodniowe indory, badania laboratoryjne padłych ptaków wykazały obecność wirusa ptasiej grypy HPAI. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, wszystkie 29 tysięcy indyków zostanie zutylizowanych. Wykrycie wirusa na fermie w Indianie wywołało alarm w sektorze drobiarskim USA, skłaniając czołowych producentów do wprowadzenia surowych procedur bezpieczeństwa. Specjaliści przypuszczają, że źródłem zakażenia są dzikie ptaki z wschodniego wybrzeża, gdzie ostatnio zanotowano pierwszy od 2016 roku przypadek u dzikiej kaczki.

Indiana, będąc w czołówce stanów USA pod względem produkcji indyków, kaczek oraz jaj i piskląt, stoi przed wyzwaniem utraty zaufania handlowego. Amerykańskie władze informują międzynarodowych partnerów o wybuchu epidemii, co może prowadzić do embarga na import drobiu z tego regionu.

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.