aktualnościubezpieczenia

Zwrot części kosztów ubezpieczenia

W ramach wsparcia rolników, uruchomiono program zwrotu części kosztów ubezpieczenia zwierząt hodowlanych, co stanowi istotną pomoc dla producentów rolnych.

Nowe możliwości dla hodowców drobiu, bydła i świń

Od 18 stycznia 2024 r., producenci rolni, którzy ubezpieczyli drób, bydło lub świnie od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie. To wsparcie realizowane jest w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Warunki przyznania wsparcia

Wsparcie będzie mogło zostać przyznane hodowcom, którzy spełniają określone kryteria. Ubiegający się o wsparcie muszą posiadać prawo do dysponowania nieruchomością, na terenie której prowadzona jest działalność rolnicza. Umowa ubezpieczenia lub polisa powinna obejmować co najmniej 1000 sztuk rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego, 14 sztuk świń lub 4 sztuki bydła.

Wysokość dofinansowania

Wsparcie przyznawane będzie w wysokości 70 proc. dopłaty do zapłaconej składki, pod warunkiem, że z umowy lub polisy wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. wartości zwierząt.

Czwarty nabór w ramach PROW 2014-2020

Czwarty nabór w ramach tego działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 potrwa od 18 stycznia do 15 marca 2024 r. Wnioski w tym terminie przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można złożyć osobiście, pocztą lub za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Więcej informacji
Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/arimr/dzialanie-m17-zarzadzanie-ryzykiem—doplaty-do-skladek-ubezpieczenia-od-strat-spowodowanych-chorobami-zwierzat.

Czy podobał Ci się artykuł „Zwrot części kosztów ubezpieczenia”? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera. Otrzymasz w nim najważniejsze informacje z branży drobiarskiej, zawsze w czwartek.

Dla dostawców rozwiązań w dziedzinie rolnictwa: Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zachęcamy również do zgłoszenia swojej fermy do bezpłatnego programu Bezpieczna Ferma. Uczestnictwo w programie otwiera dostęp do licznych korzyści finansowych, takich jak niższe ceny energii, tańsze surowce, dostęp do porad prawnych, a także możliwość uzyskania wyższych cen żywca. Zgłoś się tutaj.

Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/

Pokaż więcej

Daniel Olszewski

Pomysłodawca i autor projektu pod tą samą nazwą. Zajmuje się jego promocją i strategią rozwoju projektu. Prywatnie pisarz powieści przygodowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.