aktualnościekspertfinansehandelpolitykaprawo

Dyrektywa 2011/7/UE w sprawie opóźnień w płatnościach

Dyrektywa UE (2011/7/UE) dotycząca opóźnień w płatnościach wskazuje, że terminy płatności w umowach handlowych między przedsiębiorstwami zazwyczaj nie powinny przekraczać 30 dni, z możliwością przedłużenia do 60 dni, jeśli nie jest to nieuczciwe wobec wierzyciela. Niestety, brak ograniczeń maksymalnych terminów płatności często prowadzi do ustalania przez dłużników terminów niekorzystnych dla wierzycieli lub nieuzasadnionych praktyką handlową.

Przeredaguj: W kontekście nieuczciwych praktyk handlowych, brak jednolitych przepisów stoi w opozycji do innych dziedzin regulowanych przez WPR, które mają istotny wpływ na działalność gospodarczą, takich jak zasady konkurencji czy normy handlowe. W tych obszarach, wspólna organizacja rynku (rozporządzenie (UE) nr 1308/2013) ustanawia jednolite zasady, które kształtują warunki rynkowe dla przedsiębiorstw w UE, wspierając tym samym gospodarczą i społeczną spójność oraz równość w działaniu na wspólnym rynku.

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.