aktualnościekspertfinansegospodarkaPLpolityka

Propozycja dopłat do prywatnego przechowywania mięsa drobiowego

W odpowiedzi na nadwyżki mięsa drobiowego, KRD-IG zwróciła się z propozycją wprowadzenia dopłat do Ministra Rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Szacuje się, że nadwyżka ta wynosi około 200 tys. ton, wynikająca z braku eksportu i wzrostu podaży na rynku wewnętrznym od początku epidemii. Proponowane dopłaty miałyby obejmować również mięso z młodych kurcząt, a program miałby charakter tymczasowy.

Oczekuje się, że po wznowieniu działalności sektora HORECA, który jest kluczowym odbiorcą mięsa drobiowego, propozycja ta może przyczynić się do normalizacji rynku w okresie jesieni.

Inicjatywa KRD-IG została przedstawiona również przedstawicielom Komisji Europejskiej i Posłom Parlamentu Europejskiego, stanowiąc wspólne działanie ministra Ardanowskiego i organizacji drobiarskich.

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.