projekt Bf

III posiedzenie Rady Konsorcjum

Spotkanie Konsorcjum odbyło się 14 maja 2021 w Minikowie w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Na posiedzenie przybyli przedstawiciele każdego z członków Konsorcjum: Roman Wiśniewski (Przewodniczący) – reprezentant Zrzeszenia; dr inż. Mirosław Banaszak – reprezentant UTP; Ryszard Zarudzki – reprezentant KP ODR; Daniel Olszewski – reprezentant Olszewsky sp. z o.o. oraz reprezentujący siebie Hodowcy: Henryk Rybka, Andrzej Pańka, Robert Wiśniewski, Bernadeta Figas. Ponadto w spotkaniu uczestniczyły osoby współpracujące przy Projekcie: przedstawicieli UTP: mgr inż. Iwonę Zaremba, mgr inż. Jakub Biesek, przedstawiciel KP ODR: Anna Mońko; dr Tadeusz Sobczyński, przedstawicieli Zrzeszenia i hodowców: Joanna Pańka, Marek Figas, Radosław Wiśniewski, Przemysław Rybka

PROTOKÓŁ Z III POSIEDZENIA RADY KONSORCJUM BEZPIECZNA FERMA Z DNIA 14 MAJA 2021 ROKU

W spotkaniu udział wzięli członkowie Rady Konsorcjum

  1. Roman Wiśniewski (Przewodniczący) – reprezentant Zrzeszenia;
  2. dr inż. Mirosław Banaszak – reprezentant UTP;
  3. Ryszard Zarudzki – reprezentant KP ODR;
  4. Daniel Olszewski – reprezentant Olszewsky sp. z o.o.;

oraz reprezentujący siebie Hodowcy:

  1. Henryk Rybka – reprezentowany na podstawie pełnomocnictwa przez Annę Rybka;
  2. Andrzej Pańka – reprezentowany na podstawie pełnomocnictwa przez Marka Figasa,
  3. Robert Wiśniewski – reprezentowany na podstawie pełnomocnictwa przez Romana Wiśniewskiego;
  4. Bernadeta Figas.

Osoby zaproszone

  1. Anna Mońko – Łanucha (ODR Minikowo)
  2. Dr Tadeusz Sobczyński (ODR Minikowo)
  3. Wioleta Szynalska (ODR Minikowo)
  4. Anna Rybka

podsumowanie III rady konsorcjum

Pan Roman Wiśniewski otworzył posiedzenie III Rady Konsorcjum. Porządek obrad został przyjętyi nastąpił wybór przewodniczącego i sekretarza posiedzenia. Przewodniczącym posiedzenia został Pan Roman Wiśniewski, protokolantem Pani Anna Mońko – Łanucha. Nikt z członków konsorcjum nie zgłosił uwag do przesłanego przed spotkaniem projektu protokołu. W związku z tym protokół został zatwierdzony i podpisany przez przewodniczącego oraz sekretarza z poprzedniego posiedzenia.

Raport z wykonania prac w ramach projektu Bezpieczna Ferma oraz informację o zaplanowanych pracach

Pani Rybka omówiła informacje zawarte w załączniku nr 2.

W ramach części projektowej Pani A.Mońko-Łanucha przedstawiła plany związane z Krajowymi Dniami Pola oraz Agro-Tech , które odbędą się w Minikowie w dniach 19 – 20 czerwca

Pan Ryszard Zarudzki wskazał, jak ważne jest wypełnienie fiszki projektowej (formularza) dla Projektu Bezpieczna Ferma. Przygotowanie na Krajowe Dni Pola oraz Europejski Zielony Ład odesłanie do końca maja. Fiszka zostanie wykorzystana 14 czerwca br podczas konferencji online.

Część badawcza, w tym podsumowanie III i IV etapu badań (dr Mirosław Banaszak) Banaszak – Instrukcja prowadzenia stada z wzbogaceniem glinokrzemianów – w skład broszury. Mirosław Banaszak wskazał, że warto jest przetłumaczyć stronę na język angielski oraz że istotne jest pokazanie publikacji naukowych, które przedstawiają wyniki i są wiarygodne. 

Są plany aby przymierzyć się do złożenia kolejnego Wniosku o działanie Współpraca w kolejnym naborze Bezpieczna Ferma II. Wyniki badań są bardzo korzystne – lepsze przyrosty, zwiększony dobrostan. 

Mirosław Banaszak w związku z organizacją 25-28 maja 2021 r. krajowej olimpiady wiedzy rolniczej zasugerował, aby zostać sponsorem jako Zrzeszenie i Bezpieczna Ferma. 

Daniel Olszewski omówił działania marketingowe. Naszym celem jest przyciągnięcie konsumentów. Hasło przewodnie Bezpieczna Ferma – klimat, zwierzęta, środowisko. Zamówione zostały dla konsumentów gadżety reklamowe (dbam o zwierzęta) magnesy i żetony. Projekt skierowany jest również dla hodowców wieloprzemysłowych jak i dla mniejszych hodowców drobiu. Celem kampanii jest pokazanie, że warunki w których chowany jest drób jest odpowiedni i chroni on środowisko. Na dniach pola pojawi się ankieter, który będzie na tablecie zbierał odp. Dla sklepów (jest konsument, który jest gotowy kupić drób droższy ale lepszy). Dwie ubojnie są zainteresowane. 12 odcinków jest zaplanowanych u hodowców, UTP, ODR dla konsumentów skierowane. Grzegorz Halama będzie narratorem historii i będzie odkrywać kolejne etapy projektu.

Przedstawiciele Rady Konsorcjum udzielili absolutorium Kierownikowi Projektu Pani Annie Rybka oraz Kierownikowi Naukowemu Projektu dr Mirosławowi Banaszakowi.

Anna Rybka przedstawiła treść uchwał. Konsorcjanci obecni na spotkaniu oraz osoby reprezentujący nieobecnych Konsorcjantów na podstawie stosownych pełnomocnictw nie zgłosili sprzeciwu do podjęcia poniżej wskazanych uchwał stanowiących załącznik nr 3 do protokołu.

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.