do pobraniaprojekt Bf

Artykuł o Bezpiecznej Fermie w Formacie 2.0

Dr inż. Mirosław Banaszak z Katedry Hodowli Zwierząt o Bezpiecznej Fermie i o działaniach w obszarze naukowym realizowanych na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy.

Działania w obszarze naukowym na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP realizowane są bez żadnych opóźnień. Pomimo przeciwności wynikających z działań prewencyjnych związanych z pandemią prace badawcze są kontynuowane z zachowaniem podwyższonych zasad bezpieczeństwa zdrowia pracowników naukowych. Prace badawcze w ramach projektu „Bezpieczna Ferma” są bliskie ukończenia pierwszego etapu badawczego, a spodziewane rezultaty mogą przerosnąć oczekiwania, wnosząc wartość dodaną do technologii odchowu kurcząt rzeźnych w kraju i na świecie poprzez poprawę warunków higienicznych ściółki, ograniczenie emisji związków odorowych do środowiska naturalnego oraz potencjalną możliwość ograniczania utraty wody z gleby po wykorzystaniu ściółki jako nawozu.

tekst: dr inż. Mirosław Banaszak, mgr inż. Jakub Biesek zdjęcie: mgr inż. Jakub Biesek

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.