projekt Bf

Zawiązanie grupy operacyjnej Bezpieczna Ferma

W siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyło się spotkanie Grupy Operacyjnej (konsorcjum), której celem będzie realizacja programu Bezpieczna Ferma w ramach unijnego działania “Współpraca”.

ODR 00006

W skład konsorcjum weszły podmioty reprezentujące różne środowiska. Kujawsko Pomorskie Zrzeszenie Hodowców Drobiu i Producentów Jaj reprezentowali Prezes Roman Wiśniewski, Robert Wiśniewski, Anna, Henryk i Przemysław Rybka, Marek Figas, Andrzej Pańka. Dr inż. Mirosław Banaszak reprezentował Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy. Aleksander Bomberski i Anna Mońko występowali w imieniu Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, natomiast Daniel Olszewski stawił się w imieniu Zeolitex Sp. z o.o. (reprezentant przedsiębiorców z sektora MŚP w konsorcjum).

Na początku spotkania uściślono zakres i harmonogram badań pilotażowych. Do prowadzenia badań wybrana została ferma tego hodowcy deklarującego chęć udziału, u którego wstaw przypada najszybciej. Uzgodniono, że pilotaż rozpocznie się 13 sierpnia na fermie p. Roberta Wiśniewskiego w Mierzynku.

W dalszej części dyskusji określono cel konsorcjum oraz podstawowe założenia jego funkcjonowania. Następnie, zgodnie z kompetencjami, podzielono pomiędzy konsorcjantów zadania na najbliższy okres. Zainteresowani zaakceptowali sposób organizacji pracy. Wszyscy są świadomi odpowiedzialności, ogromu obowiązków i innych wyzwań nie tylko w ramach badań, ale już z samym przygotowaniem wniosku w programie Współpraca i z tej perspektywy – krótkim terminem na jego złożenie. Kolejne etapy pracy a także spotkania – przed nami.

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.