aktualnościEUgospodarkahandelimport & eksport

Bośnia i Hercegowina wprowadza ograniczenia dotyczące importu polskiego drobiu

Obecne ograniczenia handlowe dotyczą województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i wielkopolskiego. Objęte zakazem są:

 • Żywy drób i ptaki bezgrzebieniowe, w tym egzotyczne oraz dzikie ptaki łowne;
 • Pisklęta jednodniowe;
 • Jaja wylęgowe i konsumpcyjne;
 • Zarodki ptaków;
 • Świeże i mrożone mięso drobiowe oraz dzikich ptaków łownych;
 • Produkty pochodzące z mięsa drobiowego i dzikich ptaków;
 • Inne produkty zwierzęce od ptaków dla zwierząt, przemysłu i rolnictwa;
 • Nieprzetworzone trofea myśliwskie i pióra ptaków.

Wyłączenia z zakazu obejmują:

 • Konserwy drobiowe i z dzikich ptaków, sterylizowane termicznie;
 • Produkty jajeczne poddane obróbce cieplnej, w tym suszenie, pasteryzacja, sterylizacja;
 • Produkty przetworzone cieplnie, osiągające minimum 70°C wewnątrz produktu;
 • Pióra przetworzone parą wodną lub inną metodą eliminującą patogeny.

Informacje pochodzą z Generalnej Inspekcji Weterynaryjnej i Agronews.

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może to Cię zainteresuje?
Close
Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.