aktualnościBfeventy

Ważne zebranie hodowców z województwa pomorskiego

Miło mi poinformować, że mimo panujących obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 wczoraj w dniu 21.01.2022 odbyło się Walne Zebranie Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

Na zebraniu poruszono najważniejsze kwestie dotyczące problemów, z którymi borykają się hodowcy drobiu. Niepewna przyszłość, niestabilność przepisów w kontekście Nowego Ładu i wysokie, a co gorsza nieprzewidywalne koszty produkcji zdominowały dyskusję.

Tym silniejsza jest potrzeba jednoczenia sił w Zrzeszeniu, by zapobiegać problemom. Daniel Olszewski, dyrektor ds. PR z Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, który stanowi pomost pomiędzy Pomorskim Zrzeszeniem, a organizacją krajową przedstawił zakres działań i możliwości oddziaływania Zrzeszenia na szczeblu krajowym, zwłaszcza w kontekście wpływu na procesy legislacyjne. To ważny temat i niedoceniana moc członków Zrzeszenia.

Członkowie Zrzeszenia zobowiązali Zarząd do kilku pilnych działań.

Po pierwsze Zarząd musi ustalić z organem administracji publicznej odpowiedzialnym za ochronę środowiska sprawę terminu użytkowania pieców na paliwa inne niż gaz. 

Po drugie Zarząd otrzymał upoważnienie do przeprowadzenia negocjacji cen i warunków z dostawcami energii elektrycznej i gazu z założeniem, że do nowej umowy przystąpią wszyscy członkowie Pomorskiego Zrzeszenia.

W kontekście rosnących cen i braku zbóż Zarząd w imieniu Pomorskiego Zrzeszenia wystosuje prośbę do Krajowej Federacji o interwencję u Ministra Rolnictwa i wstrzymanie eksportu zbóż za granicę.

Zygmunt Stromski zostaje nowym Prezesem Zarządu!

Członkowie ze swojego grona powołali nowe władze i organy Zrzeszenia.

Zarząd

 • Zygmunt Stromski – Prezes

 • Marek Stasiak

 • Gabriela Nowicka

 • Krzysztof Hoppa

 • Tomasz Stromski

Komisja Rewizyjna

 • Roman Hoppa

 • Jacek Szala

 • Albert Szufler

Sąd Koleżeński

 • Gabriela Nowicka

 • Dariusz Nowicki

 • Andrzej Szala

Koniec ze składkami członkowskimi

Zgodnie z obietnicą złożoną podczas październikowego zebrania członkowie Pomorskiego Zrzeszenia Hodowców Drobiu i Producentów Jaj dokonali zmian w statucie i postanowili nie pobierać składek członkowskich. 

Pokaż więcej

Redakcja Portalu

Stanowimy zespół specjalistów z branży drobiarskiej. Dostarczamy rzetelne informacje i promujemy praktyki w chowie drobiu i produkcji jaj, które przygotują producentów na wyzwania „Fit For 55”. Zainteresowanych umieszczeniem reklamy na naszym portalu zapraszamy do kontaktu z redakcją. Prowadzimy też Program Partnerski, który oferuje wyłączność na publikację artykułów w poszczególnych branżach związanych z drobiarstwem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycisk powrotu do góry
Close

Też używamy AdBlocka.

Drogi Producencie, Przedsiębiorco, Czytelniku,Zauważyliśmy, że korzystasz z AdBlocka podczas odwiedzania naszej strony bezpiecznaferma.pl. Rozumiemy potrzebę komfortowego przeglądania internetu, ale chcielibyśmy Cię prosić o rozważenie wyłączenia blokady reklam na naszej stronie. Pozwól, że wyjaśnimy, dlaczego to dla nas ważne.Bezpieczna Ferma to nie tylko portal, ale i wspólnota, która zrzesza odpowiedzialnych producentów drobiu z całej Polski. Jako Krajowe Stowarzyszenie Odpowiedzialnych Producentów Rolnych, dajemy Ci dostęp do najnowszych informacji, badań i innowacji w branży drobiarskiej. Co ważne, nie pobieramy składek członkowskich. Dzięki temu, każdy producent, niezależnie od wielkości swojej fermy, może do nas dołączyć i korzystać z zasobów, które oferujemy.Nasze działania finansujemy głównie z reklam, które są starannie dobrane i dostosowane do branży rolniczej. Każda wyświetlona reklama to wsparcie dla naszego Stowarzyszenia i przyczynia się do rozwoju portalu bezpiecznaferma.pl. Dzięki temu możemy nadal dostarczać Ci wartościowe treści, organizować webinary, warsztaty i wspierać polską hodowlę drobiu.Wyłączenie AdBlocka na naszej stronie to prosty gest, który ma realny wpływ na jakość i zakres naszych działań. To także wyraz wsparcia dla społeczności, której jesteś ważną częścią. Razem możemy więcej!Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Razem tworzymy Bezpieczną Fermę - miejsce, gdzie każdy producent drobiu znajdzie coś dla siebie.